05-03-2014 tarihinde eklendi
Tek hedefimiz Huzurlu bir Seçim geçirmek
Emniyet Müdürü Can, "Tek hedefimiz Huzurlu bir Seçim geçirmek

Emniyet Müdürü Can, "Tek hedefimiz Huzurlu bir Seçim geçirmek"


30 Mart'da yapılacak olan mahalli idareler seçim öncesi, seçim günü ve sonrasında alınan tedbirler ve uyulması gereken kurallar ile bu hususlarda alınan kararların görüşülmesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Afşin ilçe Emniyet Müdürü Mehmet Akif Can, yerel seçim sürecinin huzurlu ve sorunsuz geçmesi için tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

Afşin İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akif Can ve Başkomiser Seher Sönmez'in katılımıyla Emniyet Teşkilatının çeşitli birimlerinde görev yapan Komiser ve Başpolis Memurları rütbelerindeki Emniyet personeline 30 Mart 2014 yerel seçimlerle alakalı olarak toplantı yapıldı.

Hükümet konağı konferans salonunda düzenlenen toplantıda, Türkiye'nin demokrasisi için yerel seçimlerin önemine değinen Emniyet müdürü Mehmet Akif Can; "Bütün amacımız, yerel seçimlerde vatandaşımızın seçme ve seçilme haklarını, huzur ve güven içinde, baskı altında kalmadan ve hiçbir yönlendirmeye maruz bırakılmadan kullandırmaktır. Seçimler, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarındandır. Halkımızın özgür iradesini ortaya koymasının bir göstergesi olan seçimlerin ilçemiz genelinde bir demokrasi şöleni havasında geçmesini arzu ediyoruz." diye konuştu.

Siyasi partilerin, siyasilerin ve sivil toplum kuruluşlarının toplumun değerleri olduğunu vurgu yapan Başkomiser Seher Sönmez ise, kanun ve hukuk çerçevesinde huzurlu bir seçim geçirilmesi için emniyet birimleri olarak gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirterek, Seçim sürecinde yapılması gereken çalışmalar ile ilgili sinevizyon eşliğinde basın mensuplarına bilgiler verdi. 

http://www.afsinhabermerkezi.com/HD2786_emniyet-muduru-can--tek-hedefimiz-huzurlu-bir-secim-gecirmek-.html

http://nurdagihaber.com/tek-hedefimiz-huzurlu-bir-secim-gecirmek_h1121.html