25-03-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Yeni Sayfa 1
Ülkemizde Gizli Devrim mi oluyor..?
Ramazan Tuncer

 

                     Ülkemizde Gizli Devrim mi oluyor?

 

 

Son günlerdeki gündemde gelişen olaylar pekte iç açıcı görünmüyor. Birileri birine bir şeyler yaptırmak istiyor ama Allah sonumuzu hayır getirsin, inşallah arzuları gerçekleşemez.

Müzakere yapalım, akan kanı durduralım, barışı sağlayalım bize destek olun diyen sayın başbakan, söylemlerinde gizli olanı açıkça söylememesi kafaları karıştırıyor.

Yaklaşık 60 bin kurban vermişiz, bu sayının içinde sıfır yaşındaki bebe, seksen yaşındaki nine ve dede, binlerce kınalı kuzu askerlerimiz, polislerimiz vardır. Sayın başbakanımızın başlattığı bu sürece ben katılıyorum ama bu söyleminde pek samimi niyet bulamıyorum. Tabi ki bu benim kişisel düşüncemdir. Kafamı karıştıran ikinci konu ise; acaba barış diye adlandırdığımız bu süreçte elde edilen başarı karşılık olarak hangi tavizleri verdi? Silah bırakacak olan Pkk çekilirken yeni bir strateji planı mı yapacak, yoksa yeter artık çok yol yürüdük ve yorulduk, yeterince de sesimizi de duyurduk, bundan sonraki mücadeleyi dağ da değil bizim uzantımız olan ve bazı partilerin içerisinde vekillik yapan yoldaşlarımız siyasi kanatta devam ettirsin mi diyorlar acaba?

Üçüncü aklıma gelen ise, Suriye’de oluşan istikrarsızlığı fırsat bilerek, Suriye de konuşlanarak palazlanmayı mı planlıyorlardır? Tüm bunlar benim endişelerimdir. Eğer birileri bir hak iddia ederek mücadele verdi is, bu uğurda bir bedel ödedim diyorsa, bu bedelin en büyüğünü Türkiye Cumhuriyeti devletinin tüm kesimlerinde,(Türkü, Lazı- kürdü, Çerkezi) kısacası bu coğrafyada yaşayan herkesler ödemiştir. Otuz yıldır devam eden bu çetin kavgada en büyük acıları analar çekmiştir. Her televizyon konuşmasında barıştan söz eden sayın başbakanımız, acaba bizlerin Kürt halkı ile küs olduğum uzumu zannediyor? Bizler hiç kimselerle küs değil, tam aksine kardeş den daha öte bir dostluklarımız vardır. Eğer bu müzakerenin karşılığı tavizsiz bir barışsa, bu barışı kucaklamaya hazırız.  

Bombalanan topraklar bizim, ölen insanlar bizim,  peki, ne bu kava? nereyi paylaşamıyoruz? Bu güzelim coğrafya da paylaşacağımız ortak çok güzel değerlerimiz vardır. 1915 yılında 250 bin şehit verdiğimiz şehitliğimizdeki manevi havayı tadan her kim, böyle kavganın içinde yer almayacağına inanıyorum. Çanakkale deki kucak kucağa yatan 90 bin Mehmetçiğim, 1974 Kıbrıs Harekâtı’ndayüzlerce şehitlerimiz, binlerce gazilerimiz işte en güzel barış göstergelerinden biridir. Sayın başbakan barış diyorsa ben buna katılmıyorum çünkü biz hiç kimseyle küsmedik.

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Sayın Dr. Devlet bahçeli konuşmalarında “Başkanlık sistemi bir tuzaktır. Devlet başkanı olacağım diye memleketi peşkeş çekemezsin. Sayın Başbakan, bağımsız Kürdistan diye söylemediğin bir niyetin mi var? Amerika’ya bir gizli, başkalarına söylemediğin sözün mü var. Gel bunu milletine de söyle. Osmanlının yönetim sistemindeki başkanlıktan, federal devletten bahis ediyorsun, bu söylemler kulaklara pek hoş gelmiyor, bu millet seni alaşağı ederse karışmam.” Sayın Recep Tayip Erdoğan diyor. Görünen köy kılavuz istemez misali artık güneş balçıkla sıvanmaz, minare de çuvalda saklanmaz misali AKP’ Kürdistan’a çanak tutmaktadır. Bunu herkesler biliyor.

Demokrasi savaşı sokaklarda, dağlarda, çarşıda Pazar da olmaz, demokrasi savaşı siyaset meydanlarında, parti meclislerinde başlar ve T.B.M. Meclisinde de çözüme götürülür. Silah kullanarak hiçbir sorun çözümlenemez.

Burada şunu da belirtmek istiyorum, Sayın Devlet Bahçeli söylemlerinde hiçbir zaman atmasyon yapmaz, boşa çıkacak konuşmayı da yapmaz. Ben Sayın Devlet Bahçeli beyi yaklaşık yirmi yıldır tanırım. Ülke sevdalısı bir yiğit dır. Önce ülkem, sonra milletim daha sonrada partim diyen Sayın Bahçeli, böyle tutum ve düşüncesinden dolayı sayın ülkücü camiayı sokaklardan çekmiş, hepsini ilim, irfan ve bilim ile kucaklaşmasını sağlamıştır.

Bu günlerdeki sayın başbakanın bazı söylemlerinin kokuları bacadan dağılarak etrafa yayılmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde cumhuriyetimizin emanetçisi minik gençlik 23 Nisan bayramını kutlamak için sahaya çıktığında alışık olamadığımız görüntülerle hayal kırıklığına uğradık. Sadece iki çocuğun okuduğu şiir, tekvando ve foklar görüntüsünün yanında biraz da çuval yarışı renk kattı. Meydanları süsleyen Ay yıldızlı Türk bayraklarımız ve Atatürk posterlerimiz yoktu. Okullarımız süslenmemiş, tören geçişi yapılmamış adeta sönmek üzere olan bir balon gibi geçti gitti.

Önceki yıllarda her çocuk iki bayrak alırdı eline, cadde geçişlerinde gururla ellerindeki ay yıldızlı Türk bayraklarını, Atatürk posterlerini gururla sallayarak geçerlerdi.

Damarda az az verilen morfin gibi bayrak sevgisi acaba yok edilme yemi çalışılıyor? Aynı duyarsızlığı esnaf halkımızdan da gördüm. Her gün ilk işleri bayrak asmak olan esnaf, evlerinin balkonlarına bayrak asan sakinler, neden se bu hassasiyeti bu yıl göstermedi. Sanki ülkemizde gizli bir devrim varmış gibi, bu bayram da böyle gelip geçti.

Haber Ramazan Tuncer

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
26-04-2013 23:16 - 2512 Okunma
Ramazan Tuncer yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
Gafletle İhanet 24-09-2014 tarihinde eklendi
ÜLKEMİZDE BASININ ÖZGÜRLÜĞÜ VAR MI? 21-09-2014 tarihinde eklendi
Emniyet Müdürüne Hoş Geldiniz Atışı mı yapılıyor? 11-09-2014 tarihinde eklendi
94 Yaşın Önemi 26-04-2014 tarihinde eklendi
2014 Seçim Sonuçları 14-04-2014 tarihinde eklendi
2014 Seçim 13-04-2014 tarihinde eklendi
Merkeze alınan Bilecik Valisi’nin Gözyaşı 21-02-2014 tarihinde eklendi
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYEMİYORSA BANA NE.! 26-10-2013 tarihinde eklendi
Guinness RekorlarKitabı’na 04-10-2013 tarihinde eklendi
Ülkemizde Gizli Devrim mi oluyor..? 26-04-2013 tarihinde eklendi
Yazarlar Tümü
Selami Kurt
MÜSLÜMAN OLMAK ŞEREFTİR
Ramazan Tuncer
Gafletle İhanet
M.Akif CAN
Bu makama neden talip olursunuz?
Siz Olabilirsiniz
Misafir Yazarlar Tümü
Abdurrahman Dilipak
Fabrika ayarlarına dönmek
Alişan Kapaklıkaya
Şimdi o uyuyan GÜZEL
H. Celal Güzel
CHP'nin tarihî utancı
Yard. Doç. Dr. Kenan TAŞTAN
Oynanan hep aynı
Sema Maraşlı
Hiçbir Erkeğin Şerefi Güvence Altında Değil
25-03-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Nurdagi Haber ® 2006 - 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım