20-10-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Yeni Sayfa 1
Siyaseten Gebe Kalanı Kürtaj Kurtarmaz.
M.Akif CAN

    Siyaset çok yönlü olarak devlet ve milletleri yönetme sanatıdır. Siyaseti milli, manevi ve ahlaki bir şekilde yaparsanız bu sanat elinin dokunduğu herkese gerek doğrudan, gerekirse de dolaylı yönden yararı olacaktır.

     Siyasette: Ayrımcılık olmamalı, herkesi kucaklamak ötekileştirmeden olduğu gibi kabullenmek gerekir. Kişilerin fikirlerine ve ahlakına yani güncel tabir ile etik değerlerine önem verildiği bir yapının olması gerektiğinin kabullenilmiş olduğu düzenleme ve yürütme sanatıdır. Bu sanatı icra ederken elinizdeki gücü şahsi çıkarlarınıza ve şahısların kişiye özel çıkarları için özel olarak kullanmamak gerekir. Muhakkak kişinin mutlak çıkarı var ise de bunu yerine getirmek gerekir. Siyasette kişi her makama gelebilir, geldiği gibide gitmesini bilmelidir. Kendisinin bu makama gelmesi için rey veren halka farklı, rey vermeyen halka farklı muamele etmemelidir. Süreç bittikten sonra tüm vatandaşların bir vücudun organları gibi birbirini tamamlayan unsurlar olduklarını unutmamalıdırlar. Birey kendisini bu makama getirenin, önce Takdiri ilahi, sonra halkın hür düşüncesi doğrultusunda vermiş olduğu namus olarak tabir edilen alınamaz,–satılamaz teklif dahi edilemeyen bağımsız oyu olduğunu bilmelidir. Bu oylar özelde her ferdin,totalde toplumun belirli bir süreye kadar kendisini temsil hakkını fail ( Başkan-Muhtar,encümen v.b) tarafından en iyi şekilde yönetilmesini, failin haklarının gözetilmesi,devletin,milletin ve menfaatları doğrultusunda iradesinin tecelli edilmesi için verilen bir yetkidir.Bu yetkiyi kullanan her makamdaki kişiler unutmamalıdır ki kendilerine verilen bu yetkiye helal getirecek bir davranış ve fiili girişimde bulunmamalıdır.

   Hizmete başlandığı anda hasımlık davranışlar(öncesinde de) olmamalı güçler birleştirilmeli enerjiler boşa harcanmamalı. Hizmette yarışılmalıdır, uzatılan el geri çevrilmemelidir. Yapmamız gerekenler profesyonel bir plan doğrultusunda hazırlanmalı listeler oluşturulmalı, sonrada Önceliklerimizden başlayarak kolları sıvayıp aşkla, şevkle işe kendimizi vermemiz gerekir. Bilgilerinizden kurumlarca paylaşmanız gereken var ise paylaşılmalı, her bir kurumun tüm temsilci ve çalışanları ile halka birliktelik mesajı verilmelidir.

   Milletimizin her kuruşunun hesabını verebilmeli, israftan kaçınmalı, bulunduğunuz makamı en iyi şekilde temsil edebilmelisiniz. Gerektiği kadar Yetkilerinizi belirli bir sürelerle sınırsız olmamak şartı ile hizmetin daha hızlı ve seri olması için denetim ve hesap sorabilmeyi ihmal etmeden devretmekten kaçınılmamalıdır. Yetkilerinizi paylaşırken sorumluluğunuzun devam ettiğini unutmamalısınız. Denetimlerinizi yapmalı, aynı zamanda da yetki devrinde kendinizi başkalarının kullanmasına da izin vermemelisiniz. Burnunuz kaf dağında, kibriniz arşı alaya ulaşmamalı, ben değil biz demelisiniz, mağrurla yürümemeli, hoşgörü ve tevazuyu elde bırakmamalısınız.

   Hesaplarınız şeffaf olabilmeli, resmi ve özel her türlü denetime hazır olmalıdır. Yanlış uygulamalar sehven veya kasıtsız olarak yapılmadıysa hesap sorulmalı, yeni süreçte personelimizi misyon ve vizyonumuz doğrultusunda oryantasyon eğitimine tabi tutulmalı gerektiğinde profesyonel yardım almayı ihmal etmemeliyiz. Bütçemiz aşikârolmalı, gelir-gider cetvelimiz örneğin: halka 6 ayda bir ilanen duyurulmalı kurumumuzun web. Sitesinde yayınlanmalıdır. İhaleler kurumca yapılmalı açık ihale usulü noter gözetiminde de yapılabilir olmalı.

    Adaylık sürecinde her oy yarınlara bir umutla, heyecanla verilmiştir. Her oy farklı adaylara gitse de umutlar hep aynıdır. Kardeşlik, huzur, felah ve refah içindir. Yarınlara umutla bakabilmek içindir. Gözlerdeki ferin sönmemesi içindir.

   Dayanışma olmalıdır, bu dayanışma gerek seçimler öncesinde gerekse de seçim sonrasında devam etmelidir. Meşru daire de yapılmayan her hareket kişiye lezzet değil elem ızdırap verir. Kişiye özel vaatlerde bulunmamalı. Birilerinin işaretiyle, himmetiyle, maddi desteği ile yola çıkma. Tarih boyunca kontrolsüz güç insanlarda bir hırs olmuştur.kullandıkça kullanılmasını nefsi talep eder.Nefsine yenilenler bu gücün karşısında benliğini,kişiliğini bazen de ömrünü verirler .Fakat her fani gibi gün gelir o kontrolsüz güç kendisinin siyaseten,madden,manen ve bir başka türlüde sonunu getirebilir.

   Siyasette kimseye bel bağlamamak gerekir. Hak, halk, hukuk çizgisinden çıkmamak gerekir. Yapamıyor sanda yapmak için çabalayacaksın, baktın olmuyor onurunla da bırakıp gitmeyi bilmelisin. Hasımlık ile değil, dost elini esirgememelisin, geri çevirmemelisin gün gelir o ele muhtaç olabilirsin. Siyaseten birileri tarafından bir yerlere geldirsen birileri tarafından da gönderilebileceğini unutmaman gerekmektedir, buna her zaman hazır olmalısın. Haysiyetin birilerinin elinde değil, seni temsil makamına getiren halkın namus saydığı oylarının elinde olmalı.Argo tabir gibi olsa da menfaat vaat ederek .siyasette gebe kalmayacaksın, siyaseten gebe kalanın kürtaj yapma hakkı olmaz, ölü veya diri bu çocuğu dünyaya getirmek zorunda kalabilir ve dünyaya gelen bu Çocuk zina ürünü olsa dahi bir ömür seni kendisine hizmetkâr bırakabilir.bir bahçıvan gibi onu budar,sular,çapalar,otunu alırsın. Bir ömür işlemiş olduğu günahla yaşamak zorunda kalabilirsin.

   Evet, güçlerimizi muhalif temsilcilerle birleştirmek gebe kalmak değildir. Meşru dairede yapılan halkın kabullendiği bir dayanışmadır. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil. Siz siz olun adımlarınıza dikkat edin; yapacağınız icraatlarınızda profesyonel yardım almaktan çekinmeden istişare ile alınız. Yaptığınız her icraatı zapt altında tutun. Hukuku gözeterek yapınız. Bunca yılki tertemiz yaşamınızı oturacağınız 3-5 yıllık koltuk için kirletmeye değmez.

   Unutmayın ki siyaseten Gebe Kalanı Kürtaj Kurtarmaz.

Ben yazarsam rahatsız olursunuz…

 

               Sizi Rahatsız Etmeye geldim

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
22-04-2019 13:33 - 336 Okunma
M.Akif CAN yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
Başkan ağlama duvarı değil ,yol gösterici olmalıdır. 07-09-2019 tarihinde eklendi
Sizlere ne oldu da; Bir temmuz sabahı : 04-09-2019 tarihinde eklendi
Vatandaşın derdini yerinde dinlemek 16-08-2019 tarihinde eklendi
Taziyemi Yemek Şölenimi? 28-07-2019 tarihinde eklendi
Bir Nesli Kaybediyoruz. 18-07-2019 tarihinde eklendi
Siyaseten Gebe Kalanı Kürtaj Kurtarmaz. 22-04-2019 tarihinde eklendi
Bu makama neden talip olursunuz? 08-11-2018 tarihinde eklendi
Nurdağı'Hak Ettiğini Almalı 28-10-2018 tarihinde eklendi
Hep Alavere ,Dalavere Nurdağılı Memet Hep Sen Nöbete Olmamalı.. 27-05-2018 tarihinde eklendi
Nurdağın'da Şeytanın Bacağını Kim Kıracak… 08-03-2018 tarihinde eklendi
Yazarlar Tümü
Selami Kurt
YAZIKLAR OLSUN
Ramazan Tuncer
Gafletle İhanet
M.Akif CAN
Başkan ağlama duvarı değil ,yol gösterici olmalıdır.
Siz Olabilirsiniz
Misafir Yazarlar Tümü
Abdurrahman Dilipak
Biz İstanbul’u bugün kaybetmedik
Alişan Kapaklıkaya
Şimdi o uyuyan GÜZEL
Sema Maraşlı
Başörtülü Diktatörlerin Kur’an Karşıtı Çalışmaları
20-10-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Nurdagi Haber ® 2006 - 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım