22-03-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Yeni Sayfa 1
Nurdağın'da Şeytanın Bacağını Kim Kıracak…
M.Akif CAN

 Nurdağı’nın yıllardır biriken sorunları bir bir çözülemezken yeni yeni sorunların eklenmesiyle içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı.

     İlçemizin her defasında özelliklerini şöyle böyle yazmaya gerek yok.

Bir avuç yerde herkes herkesi tanımaktadır. Yıllardır Nurdağı’na hizmet için geliyorum deyip'te, İkindiye kadar yatanları,tarlada takımda araçları bırakanları, işçiye memura maaş vermeyip bir ekmeğe muhtaç edenleri herkes biliyor..


      Hangisine bakarsan bak negatif yüklüler.


   İlçede 2-3.nci defa aday olmayı düşünenlerin, 2 kuruş servetine güvenerek ilçe yönetmeye talip olanların , fırıldak Kubilay gibi o partiden o partiye geçenlerin v.b.nin  olduğu, kimilerinin de hala hayrı olmayanlara padişahım sen çok yaşa demeye devam ederek yağcılık yaptığı bir ortamda insan bir gelecek göremiyor.

Mesala:
     Bir kanun çıksa herkes sayıştay denetimi ile yönetimi devralıp sayıştay denetimi ile devretse kim talip olur yönetime. Mesala İlçenin ihtiyaçları gerekirse DMO. gibi kurumlardan karşılansa,Belediye başkanlıklarında herkes bağımsız aday olsa,Muhtarlar belediyenin doğal daimi encümenleri olsa,sırasıyla başkan yardımcılığı görevini üstlenseler,Fen memurlarının mimar veya mühendis kadrosunda olduğu,muhasebecinin işletme,iktisat veya herhangi bir hesap uzmanının olduğu, sırf siyasi partisine değilde kendi bilgi ve tecrübesine güvenenlerin aday olmak zorunda olduğu bir seçim ortamı olsa ne iyi olurdu..

     İlçeye hizmet için gelenlerin , memleketçilik ayağına memurlarla, eczacılarla, uzman doktorlarla, velhasıl kelam her gelene memleketi dar etme niyeti olanların sonra kendisini memleketin hizmetçisi olduğunu kabul etmeyenlerin olduğu bir ilçede  yıllarımız böyle heba oldu…


    Sözüm ona bazıları var ki ;İki lafı bir araya getiremezler, ilköğretim diplomasını dahi zor hak edenler, gelenek, görenek ve hukuk nedir bilmeyenler, İlim sahibi olmadan fikir sahibi olanlar, siyaseti ticaret için yapanlar, her şeye talip olanlar, Bu millet sizlerden bir şey beklemiyor artık milletin yakasında düşün artık.….
     Bazıları hep bir ağızdan birilerine SEN ÇOK YAŞA alkışları ile gaz veriyor.

 

Nurdağı güzel bir ilçe olabilirdi!
Neden olamadı!
     Halkın iyi niyetine karşılık ilçelerdeki iş adamları ile kulisler kurup memlekete yatırım yapmaları için onların önlerini açsalardı, ahbap çavuş ilişkisi yaşamasalardı, hemşericilik yapmasalardı, Başkanla ilçe başkanı birbiriyle telefonla görüşürken vatandaşa bakanlarla görüşüyor havası vermeselerdi, Halkı hep oyalamasalardı bu ilçe böyle olmazdı.
      Bugüne kadar hizmet için geldiklerini söyleyen bazı kişiler!

Sahiden sizler ilçeye ne verdiniz..
    Bu ilçenin sanayisinin, turizminin, eğitiminin, çarpık yapılaşmanın, dayanışmanın, ekonomisinin olmaması, metrekareye 101 ler, BİM ler, ŞOK ların yerleştiği bir ilçe kimin eseri. Otogarının olmaması, yüksekokuldaki bölüm ve öğrenci sayısının yetersizliği, kimlerin ihmalkarlığı..
     Örneğin Belediye için yapılan yeni bina meslek yüksekokuluna eğitim için verilebilir. Belediye Yüksekokulun yerine taşınabilir. Belediyeden fazla bir beklentide kalmadı nasıl olsa her iş büyükşehire havale ediliyor. Kaldırımlar, taşan rögarlar, kırmızı ışıklar, Pazar yerleri, Çukur bırakılmış temeller, rastgele verilmiş inşaat ruhsatları, kamuya ait sokağa yapılan asansörler, Kaldırımların esnaf tarafından işgal edilmesi, hızlı trenin geçerken Nurdağı’na mesela nasılsınız Nurdağılı’lar diyerek geçecek olması, finansın büyük bölümünün lojistik merkezi olarak Kahramanmaraş’a bırakıldığı, mücavir alana dönen aslanlı mahallesi,Müteahhitlerin yeşil alan ve park alanı bırakmadan yaptıkları sözüm ona yaşam alanları
    Söyleyin Bunlar kimlerin eseri .

Vatandaş bunlar için mi sizlere rey verdi.
 

  Çocuklarımıza bırakacağımız Nurdağı defolu 3.sınıf porselen tabak konumunda mı olmalıydı.
Bir Allah’ın kulu’da çıkıp sadece memleket için, Allah için ne yapıyorsunuz neden bunları bizlere reva görüyorsunuz demiyor.

   Anlayacağınız sevgili halkım Bu dile getirilenler sümme haşa Nurdağın'da olmaz değil mi Olmaz Elbette ..

Ey halkım hep beraber Merak Ediyoruz.

Nurdağında Şeytanın Bacağını Kim Kıracak…

Ben yazarsam rahatsız olursunuz…

           Sizi Rahatsız Etmeye geldim…

                   Selam ve dua ile

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-03-2018 22:12 - 759 Okunma
M.Akif CAN yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
Bu makama neden talip olursunuz? 08-11-2018 tarihinde eklendi
Nurdağı'Hak Ettiğini Almalı 28-10-2018 tarihinde eklendi
Hep Alavere ,Dalavere Nurdağılı Memet Hep Sen Nöbete Olmamalı.. 27-05-2018 tarihinde eklendi
Nurdağın'da Şeytanın Bacağını Kim Kıracak… 08-03-2018 tarihinde eklendi
Sağlam kafamı,Sağlam Kalçamı? 30-09-2017 tarihinde eklendi
Nurdağı Meslek Yüksekokulu 26-09-2017 tarihinde eklendi
Hizmete Talip Olun ,Komisyona Değil 27-08-2017 tarihinde eklendi
Bu Bayram Anneler Çocuklarını 12-08-2015 tarihinde eklendi
Türk,Kürt Ayrımı... 05-07-2015 tarihinde eklendi
Bir Teog sınavı 07-04-2015 tarihinde eklendi
Yazarlar Tümü
Selami Kurt
MÜSLÜMAN OLMAK ŞEREFTİR
Ramazan Tuncer
Gafletle İhanet
M.Akif CAN
Bu makama neden talip olursunuz?
Siz Olabilirsiniz
Misafir Yazarlar Tümü
Abdurrahman Dilipak
Fabrika ayarlarına dönmek
Alişan Kapaklıkaya
Şimdi o uyuyan GÜZEL
H. Celal Güzel
CHP'nin tarihî utancı
Yard. Doç. Dr. Kenan TAŞTAN
Oynanan hep aynı
Sema Maraşlı
Hiçbir Erkeğin Şerefi Güvence Altında Değil
22-03-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Nurdagi Haber ® 2006 - 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım