22-01-2022 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Yeni Sayfa 1
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYEMİYORSA BANA NE.!
Ramazan Tuncer

 

 Son günlerde Endişelerim daha da artmaktadır. Televizyon kanallarını açmayı, gazete manşetlerine göz atmaya cesaret edemiyorum. İntihar, Kadın cinayeti, Soygun, yağmalama, devlet malına zarar, millet malına zarar, ne ararsan hepsi ülkemizde.

Elleri kalaşnikof silahlılar İstanbul Gülsuyu semtinde bir militan cenazesinde Türkiye Cumhuriyetine meydan okuyan yüzü maskelileri görünce nerde devlet, nerde millet, hani asker, hani polis diyorum.

Sonrasında da susmak zorunda kalıyorum. Elinde Türk bayrağı ile dolaşarak ekmek parası kazanmaya çalışan bir vatandaşı apar topar yerlerde sürükleyerek, “sen bu bayrakları satamazsın, sen bu Türk bayraklarını satmakla tahrik oluşturuyorsun”.  Diyen polis acaba o gün nerede idi. Acaba o Yüzü maskeli, ellerinde farklı renklerde poster ve bayraklarla, kaleşnikof silahlarla gül suyunda dolaşanlar yoksa Türk bayrağı satan bir adam kadar tehlikeli değ ilmiydi?

 Neyse bu yorumu siz saygı değer okuyucularıma bırakıyorum. Ben fazla yorum yaparsam sonra sende tahrik oluşturuyorsun diyerek bir gece ansızın evimden alır atarlar içeriye. Yatarım zaman aşımına bir gün kalasıya kadar karanlık taş duvarların ardından.

En güzeli hiçbir şeye karışmamak gerekiyor bu ülkede. Sanki sınırda cirit atan ajanlar, sınır güvenliğini sağlayan teröristler ile ilgili yazsam ne olacak ki. Öcalan göz hapsine çıkacakmış, sonrasında siyasete girecek miş, sonrasında bir partiye eş başkan olacak mış,  yok sınırda karakollar iptal oluyormuş, asker çekiliyormuş,  dağdaki meclise girmiş, Kenya da Apo yu alıp gelen komutan ve komutanlar içerde ömür boyu cezaya çarptırılmış mış,  sonrasında şu olacakmış, bu olacak mış, bana ney muşlardan, mislerden değil mi diye kendi kendime soruyorum arkadaşlar.

Ama bazen de kendimi frenleyemiyorum, o zaman da  ya Bakana, ya Valiye çatıyorum. Olan bana oluyor, herkes aferin dese de seni cebindeki paranla kıymet kefesine koyuyorlar. Paran yoksa sende yoksun.

Andımız kaldırılmış sa, İstiklal marşımızda bazı tahribatlar olmuşsa, Türkiye Cumhuriyetinin T.C’sinde rahatsız olunuyorsa inanınız olup bitenlerden benim pek ilgim yok. Ne mutlu Türküm diyemeyene ben illaki diyeceksin, istiklal marşımızda hoşlarına gelmeyeni ekleme veya çıkarma yaparak pop müziğine benzetmeye çalışıyorsalar ben ne diye bilirim ki? Neyse ki isimlerimizi değiştirmezseler yeter diyorum. Çünkü, ölünce çağrılacağım isimle peygamber efendimiz(s.v) sancağı altında buluşacağız. Eğer isimim  Hüseyin iken “Hosso,” Hasan iken “Hasso”, Bekir iken “Beko” olursa ahrette amel defterimi nasıl bulacağımdan korkuyorum. Yalnız bu isim değişikliğine izin veren sayın bakanlar önce kendi isimlerini değiştirirde örnek:(Mevcut bakan kabineleri)bende o zaman Ramazan Tuncer ismimi Rambo Tuncer diye değiştirmeye hazırım.

Neyse bu küçük meselelere çok kafa yorduk. Şimdi 2014 yerel seçime biraz kafa yoralım.

Ülkede bir seçim havası esiyor. Yerele seçimde adaylığı arzulayan siyasetçiler kollarını sıvamışlar her gün binlerce kapı çalıyorlardır. Nerede hasta, hangi köyde cenaze, kim düğün yapıyor, kim hac vazifesini tamamlayıp dönmüş hemen tespit ederek ziyaretlerde bulunuyorlar. Ne kadar güzel bir olay değimli arkadaşlar. İnsana kıymeti demek ki siyasetçiler veriyormuş diye düşünüyorum. Zaman, zaman işini de bitiriyorlar. Sana sıkıntın varsa maddi destek de veriyorlar. Helal olsun size vallahi. Cenazelere akın akın gidiyorlar. Ama elleri boş gidiyorlar. Adamsanız cebinizde bir öğün yemek veya bir Koç götürün. Hasta yoklamaya eli boş gidiyorlar, hastaya sözde ziyaret yapsalarda kendilerine hizmet ettiriyorlar. Böyle insanlık olmaz. Adamsanız döşeğinin altına üç beş kuruş koyun o hasta yattığı gün boyunca kimsede gelecek hediyeye bakmasın.

Hac vazifesinde döneni ziyarete gidenler zemzemi içiyor sonrasında siyaset vurgulaması yapıyor. Bırak adamı arınan günahından tertemiz kalsın. Siyaset günahına bulaştırma.

Dün parasını ödeyemedi diyerek sattığın Ceketini sırtında çıkartarak alan, taktığın kapısını, penceresini ödeyemedi diyerek sökerek zahmari ayında öylece bırakan, İşi kötü gitti diyerek elinde arabasının anahtarını alarak kapı dışarı eden sen değimlisin?  Siyasette maske takmak, yalan vaatlerle kalp kazanmak sadece kendinizi kandırmaktır. Diye düşünüyorum. Neyse fazla siyasetçilere yüklenmeyeyim, çünkü bende siyaset ayında onlara yükleneceğim. Artık yaptırım uygulama sırası bizlere geldi.

Allah hepinizin yardımcısı olsun ama memleketimize gerçekten imarcı bir başkan seçilsin. Artık 40 yıllık su şebekesinde, taşlı tarlalara dönen mahalle yollarından, eskimiş kendi kendine kokuşan çöp tenekelerinden ve pisilikten geçilmeyen kirli caddelerden kurtulmak istiyoruz.

 Kalın sağlıcakla.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE.

Ramazan Tuncer.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
26-10-2013 16:25 - 2883 Okunma
Ramazan Tuncer yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
Gafletle İhanet 24-09-2014 tarihinde eklendi
ÜLKEMİZDE BASININ ÖZGÜRLÜĞÜ VAR MI? 21-09-2014 tarihinde eklendi
Emniyet Müdürüne Hoş Geldiniz Atışı mı yapılıyor? 11-09-2014 tarihinde eklendi
94 Yaşın Önemi 26-04-2014 tarihinde eklendi
2014 Seçim Sonuçları 14-04-2014 tarihinde eklendi
2014 Seçim 13-04-2014 tarihinde eklendi
Merkeze alınan Bilecik Valisi’nin Gözyaşı 21-02-2014 tarihinde eklendi
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYEMİYORSA BANA NE.! 26-10-2013 tarihinde eklendi
Guinness RekorlarKitabı’na 04-10-2013 tarihinde eklendi
Ülkemizde Gizli Devrim mi oluyor..? 26-04-2013 tarihinde eklendi
Yazarlar Tümü
Ecz.Merve Kurulur
Kanser, Diyabet, Astım
CumaTuncer
Şehrin sokaklarında başı boş gezen
Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var
Selami Kurt
ATATÜRK'ÜN MANEVİ İNANCI
M.Akif CAN
İnsan Kalabilmek
Ramazan Tuncer
Gafletle İhanet
Misafir Yazarlar Tümü
Abdurrahman Dilipak
Alişan Kapaklıkaya
Şimdi o uyuyan GÜZEL
Sema Maraşlı
Karım Güçlü Olsun
22-01-2022 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Nurdagi Haber ® 2006 - 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım
---