22-01-2022 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Yeni Sayfa 1
Guinness RekorlarKitabı’na
Ramazan Tuncer

 

                 GEÇMİŞİN İNTİKAMINI ÖĞRENCİSİNDEN ALARAK Guinness RekorlarKitabı’na  GİRMEYİ BAŞARAN HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ  KİM? 

Nurdağı halk eğitim müdürlüğü görevine 2012 yılında gelen Müdür Ahmet Yaşar  yıllanan kişisel kin’ini kusarak hak, hukuk, emek ve insan hakkı, ast, üst dinlemiyor. Zaman zaman konuşmalarında Sosyal demokrat olduğunu söyleyen Emeğin ve İnsan haklarının yanında olduğunu vurgulayan, Geçmiş tarihlerde AK Parti aleyhinde ağız dolusu konuşan Ahmet Yaşar, en son olarak 20 ilkokul öğrencisi çocuğa yaz döneminde açılan atletsizim- jimnastik ve çeşitli spor faaliyetleri verilen spor kompleksinin kapatılmasına imza attı.  Kapatma gerekçesi bu çocuklar kendi gözü ile“Serseri- çapulcu”idi.

Nurdağı İlçe Emniyet müdürlüğü bünyesinde, “ÇOGEP”proje kapsamında başlatılan “ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ, YARIN ÇOK GEÇ OLMADAN BU GÜNÜN FARKINA VARALIM”adlı projede yaklaşık 30 çocuk yer alıyordu.

Projeye önce Nurdağı İlçe müftülüğü sahip çıktı. Müftülük bünyesinde görevlendirilen bir din adamı ilçemizde yaklaşık otuz risk gurubu oluşturan gençlerinsorunlarına sahip çıktı.

Önce sahiplendi, onlardaki manevi boşluğu doldurarak kalplerini kazandı, otuz çocuğu başta “Çanakkale, Kars, Urfa balıklı göl ve Erzurum’a”  gezi düzenledi. Askere gitme dönemi gelen çocuklara asker gecesi düzenlenip İlçe kaymakamlığı tarafından yol biletleri ve bir miktar maddi destek sağlandı. Yaşları küçük olan yaklaşık 20 ortaokul öğrencisine yine İlçe Emniyet müdürlüğü bünyesinde “ÇOGEP”proje kapsamında Aslanlı ilkokul/Ortaokul binası bahçesine spor kompleksi yaptırıldı.

Hiperaktif -Davranış bozukluğu ve risk teşkil eden çocuklara yönelik hazırlanan bu spor kompleksine Spor akademisinde okuyan üniversite 3. Sınıf öğrencisi spor öğretmeni olarak görevlendirildi.

Ramazan ayının ilk haftasında başlayan spor eğitimi kursuna katılan 20 öğrenciye İlçe Emniyet müdürlüğü spor ayakkabısı, eşofman da vererek projeyi hayata geçirdi.

 İşte ne oldu ise o zaman oldu. Spor kompleksinde görev alan kişi Fadime T.  İdi.  Fadime T. Halk eğitim müdürü Ahmet Yaşar’ın 2000 li yıllarda ilkokulda öğrencisi idi. Diplomasının altında Ahmet yaşar imzası vardır.

2000 yılında koalisyon hükümetinin ortaklarından DSP hükümetinin kurmayları tarafından Aslanlı ilköğretim okuluna müdür vekili olarak Ahmet Yaşar atanmıştı.

Sosyal demokratların gözüne girmek için çalışan, başörtüsü karşıtı tavırları ile nara atarak kendisine bağlı personellere ve bayan öğretmenlere kan kusturan Ahmet Yaşar, buda yetmiyor gibi kendi müdürlükleri dışındaki Halk eğitim personellerine de baskı yapıyordu. O dönemde türbanlı görev yapan “Aysel.B”nin dikiş nakış kursuna sık sık gelerek başını açmasını, çağdaş olmasını istiyordu.  İşinin korkusundan sesiz kalan “Aysel B”, bir gün karşılık vermek zorunda kaldı. “Sizin bana karışmaya hakkınız yok, size saygısızlık yapmak istemezdim ama siz bunu istediniz. Gidin kendi personelinize karışınız. Bana bunca yıldır benim müdürüm dahi karışmamıştır. Sizin de karışmaya hakkınız yoktur.” demesi üzerine beklemedik cevap karşısında başını öne arkaya sallayarak gitmişti.“Keser döner sap döner, Gün gelir hesap döner” atasözünde de olduğu gibi gün geldi yıl 2012 oldu. Dün vekil okul müdür olan eski sosyal demokrat Ahmet Yaşar Halk eğitim merkezi müdürü olarak 2012 yılında atandı.  

Düne kadar Sosyal demokrat davulu çalan Yaşar, bu gün iktidar yanlısı oluverdi. Yani kılık değiştirdi, maske taktı, halk eğitim merkezi müdürü olarak atandı. Tabi ki yanlışlık yerel yönetimden kaynaklandığı belli idi.

Halk eğitim müdürlüğüne atanan Ahmet Yaşar’ın ilk icraatı 12 yıl önce başını açtıramadığı ve “Sen benim müdürüm değilsin, sen git kendi personeline bak” diye karşısında  konuşan  “Aysel.B” ye  ders vermekti.

 Kurs yerine ansızın gelen Ahmet Yaşar, yeterli kursiyer görmeyince gerekçe olarak hiçbir mazeret dinlemeden Aysel B’ nin kursunu kapattı. Usta öğretici, hakkını aramak için bazı üst makamlara(BİMER)’e  şikayet dilekçesi yazsa da sonuç alamadı.

Sayın Ahmet Yaşar bununla da kalmadı. Emniyet müdürlüğü projesi olan “Çocuklar bizim geleceğimiz” adlı projede görev alan Fadime T.’in de çalışma yaptığı spor kompleksini kapatarak iki aylık emeğine saygısızlık yaptı.

Hiperaktif çocuklar için hazırlanan bu faaliyetin kapatılmasına ilçe emniyet yetkilileri bir anlam verememiş olsa da, asıl sebep Halk eğitim müdürü Yaşar’ın yüreğinde taşıdığı 12 yıl öncesinin intikam kini idi.

Fadime T. Ahmet Yaşarın ilköğretim okulunda öğrencisi,  Aysel B.’nin ise yeğeni idi. kurunun yanında yaş yanma misali

Projenin  uzmanları Nurdağı  İlçe  Emniyet müdürlüğü olsa da olan bitenler karşısında sesiz kalmıştı. Risk teşkil eden onlarca  çocuğa el uzatarak topluma kazandırmayı başaran Emniyet teşkilatı, yaptığı güzel projelerle kendilerinde söz ettirseler de, halk eğitim müdürünün yazdığı senaryo maalesef etkili oldu.  Geçmişin intikamını öğrencisinden alarak Guinness Rekorlar Kitab’ınagirmeyi başaran halk eğitim müdürü acaba ne kadar vicdanen rahattır. Konu önce İlçe Milli eğitim müdürlüğüne, sonrasında İlçe kaymakamlığına taşınsa da sözde emekçi, insan haklarına saygılı, sosyal demokrat olan müdür her şeyi kılıfına uydurmuştu. Kâğıt üzerinde haklı idi. Tek unuttuğu Spor kompleksinde çocukların yaklaşık 50 gün boyunca yaptıkları spor faaliyetleri ve koşuşturmalarını görüntüleyen kamera görüntüleri idi.

  Emniyet mensubu proje sorumlusu Polis memurunun, “ Hocam neden kursa izin vermediniz, oysa kurs modilini siz seçtiniz, 80 saat çalışırsa  eline geçecek paranın az olduğunu, risk gurubu teşkil eden çocuklarla uğraşıyor, bu çalışma saatini 120 saate çıkaralım diyerek sözde kibarlık yaptınız. ?”sorusu üzerine aldığı cevap hayli şaşırtıcı idi.

Koltuğuna yaslanarak, sağa sola dönerek, “Üç beş madde bağımlısı çapulcu, serseri çocuklarına boş yere hizmet verecek kurum müdürü değilim ben. Polisin parası çoksa spor hocasının parasını Emniyet ödesin.”demesi hepimizi şaşırtmıştı. Umarım Halk eğitim müdürlüğü kameraları tarafından bu söylemler çekilmiştir. Oysa İlçemizde senede en az iki kez “BİRLİK” toplantısı düzenleyen aileden sorumlu bakanımız Sayın Fatma Şahin’in en son Nurdağı Kullar konferans salonunda düzenlediği geniş kapsamlı halk toplantısında bir baba’nın söz alarak, “Sayın bakanım; sokaklarda, parklarda risk teşkil eden çocuklarımız vardır.  Zaman zaman suç işliyorlar, onlara sahip çıkalım.” Diye soru sorması üzerine, Sayın bakanımız Fatma Şahin, “O çocuklar bizim geleceğimizdir. Onlar için yapılması gereken ne varsa yapılacaktır. Hiçbir şey esirgenmeyecektir.” Demişti. Toplantı salonunda bulunanlar sayın bakanımızı alkışlamışlardı. Oysa devletin atadığı bir müdür kin ve intikam peşinde hak, hukuk, emek dinlemediği gibi birde bu insanlara hakaret içeren “Üç beş Serseri, Çapulcu” diyor. Aynı zamanda sayın bakanımızın toplantısın ada katılmamıştı.

Acaba bu müdür daha ne kadar böyle devam edecek, kendi öğrencisi olan bir üniversite öğrencisinin yaz döneminde, Oruç mevsiminde yaklaşık 50 günlük emeğini hiçe sayarak, daha da önemlisi çalışma şevkini kırarak haksızlık yapmasına kimler dur diyecek.

İlçemizde 30 çocuğu karanlık yoldan aydınlığa çıkararak topluma kazandıran ilçe Emniyet müdürlüğü yetkilileri, Ahmet Yaşar’ın bu sinsi planı karşısında hayrete düşmüşlerdir. “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir” adlı Projenin mimarları olan İlçe Emniyet bu yapılan haksızlığı bir rapor halinde İlçe Kaymakamlığına sunmuştur.

Projede beden eğitim hocası olarak görev alan Üniversite öğrencisi bir genç kızın hayalleri ile oynayan, aldığı üniversite eğitiminde şevkini kıran bu müdürün göreve geldiği günden bu güne hangi projeleri hayata geçirmiş, hangi projelerinde başarılı olmuştur araştırılmasını, Geçmişe yönelik, 2011-2012-2013 yıllarında kursların nerede, kime- hangi saatlerde verildiğini. Çalışan kişilerin çalışma saatleri ve aldıkları raporların araştırılmasını raporlarla örtüşüp örtüşmediğinin incelenmesini, Sodestarafından gönderilen tüm demirbaş malzemelerinin kimlere zimbetlendiği, Fıtness vücut geliştirme spor dalının neden kapatıldığını yetkililerden istirham ediyorum lütfen araştırsınlar. Aynı zamanda üç öğrenciye özel müzik hocası atayarak gitar kursu verdiğini, bu üç öğrencinin ise ikisinin kendi çocuğu olduğunu da bilmemiz gerektiğini düşünüyorum.  

Nurdağı İlçe Emniyet müdürlüğü tarafındanÇOGEP kapsamında yılda en az iki kez düzenlenen Madde Kullanımına Hayır!adlı konferanslara yüzlerce veli- kamu görevlisi- öğretmen ve öğrenciler iştirak ederken, Sayın Ahmet yaşar bu toplantıların hiç birine iştirak etmemiştir.

Kendisine hizmet etmesi için tahsis edilen makamın yetkilerini hissi ve kişisel alanda kullanan, haftanın tüm günlerinin çoğunluğunu makam dışında geçiren Sayın Ahmet Yaşar’ın yetkililer tarafından yakın markajda takibe alınmasını kamuya hizmet borcu olduğunu düşünüyorum.

Yapılan haksızlıkların karşısında dim dik durmak, herkesin görevidir. Nurdağı Halk eğitim merkezi müdürlüklerinde oluşan kişisel kin ve nefret duygularındaki pis kokuların çok kişileri rahatsız ettiğine inanıyorum. Nurdağı ilçesinde Siyaset yapan sözde siyaset mimarlarının lütfen Halk eğitim merkezi müdürlüklerinde olan biten haksızlıkları dikkate alarak yabana atmamalarını istiyorum. Asıl riski kucaklayarak risk teşkil eden çocukları yaz döneminde üniversite giderlerini karşılama pahasına üslenen bir bayan üniversite öğrencisinin yerine siz kendinizi veya çocuklarınızı koymanızı istiyorum. Aynı zamanda proje sahibi Emniyet teşkilatının görevlendirdiği kişilerin yaşanan kişisel sıkıntılardan dolayı çalışamaz durumda olduklarını da unutmamalıyız diye düşünüyorum.

Halk eğitim merkezi müdürünün kişiselleşen kinini kendi öğrencisi üzerinde kullana bileceğine hiç ihtimal vermezken, olup bitenler karşısında çiğnenen emeğe sahip çıkan İlçe kaymakamımız Sayın Seyfullah Ordueri’ne duyarlılığından ötürü teşekkür ediyorum. Guinness Rekorlar Kitabı’na Girmeyi Başaran Halk Eğitim Müdürü Ahmet Yaşar’a da vicdanen rahat olup olmadığını soruyor, konuyu yüce kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Not: Bu haberi hazırlarken aldığım bir telefon haberine çok üzüldüm. Emniyet teşkilatının özellikle kazanmaya çalıştığı bir ortaokul öğrencisi disiplin cezası ile okuldan atılmış. Oysa Emniyet müdürlüğü okulda atılan çocuk için birçok zoru aşmış ve çocuğu kazanmıştı. Okulda atılan çocuk aynı zamanda hiperaktif ve spor hastası bir çocuktu. Doğrusu çok üzüldüm.

Ramazan Tuncer(Gazeteci)

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
04-10-2013 21:46 - 3184 Okunma
Ramazan Tuncer yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
Gafletle İhanet 24-09-2014 tarihinde eklendi
ÜLKEMİZDE BASININ ÖZGÜRLÜĞÜ VAR MI? 21-09-2014 tarihinde eklendi
Emniyet Müdürüne Hoş Geldiniz Atışı mı yapılıyor? 11-09-2014 tarihinde eklendi
94 Yaşın Önemi 26-04-2014 tarihinde eklendi
2014 Seçim Sonuçları 14-04-2014 tarihinde eklendi
2014 Seçim 13-04-2014 tarihinde eklendi
Merkeze alınan Bilecik Valisi’nin Gözyaşı 21-02-2014 tarihinde eklendi
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYEMİYORSA BANA NE.! 26-10-2013 tarihinde eklendi
Guinness RekorlarKitabı’na 04-10-2013 tarihinde eklendi
Ülkemizde Gizli Devrim mi oluyor..? 26-04-2013 tarihinde eklendi
Yazarlar Tümü
Ecz.Merve Kurulur
Kanser, Diyabet, Astım
CumaTuncer
Şehrin sokaklarında başı boş gezen
Erdoğan Akın
Üşüyorsak Sebebi Var
Selami Kurt
ATATÜRK'ÜN MANEVİ İNANCI
M.Akif CAN
İnsan Kalabilmek
Ramazan Tuncer
Gafletle İhanet
Misafir Yazarlar Tümü
Abdurrahman Dilipak
Alişan Kapaklıkaya
Şimdi o uyuyan GÜZEL
Sema Maraşlı
Karım Güçlü Olsun
22-01-2022 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | Z. Defteri | RSS
Nurdagi Haber ® 2006 - 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım
---